Sukces w Ogólnopolskim Konkursie Geograficznym Galileo

W ostatnim czasie społeczność 1LO może z dumą świętować znaczące osiągnięcia w dziedzinie edukacji. Uczniowie naszej szkoły wykazali się niezwykłym zaangażowaniem i wiedzą, zdobywając prestiżowe 9. miejsce w ogólnopolskim konkursie Galileo z geografii. To z całą pewnością moment, który zasługuje na uwagę i budzi dumę w naszej społeczności.
Konkurs Galileo to nie tylko sprawdzian umiejętności, ale również wyraziste potwierdzenie wiedzy i pasji uczniów z całego kraju. Osiągnięcie przez naszych uczniów tak wysokiej pozycji w gronie licznej konkurencji jest świadectwem ich niezwykłego zaangażowania i poświęcenia w nauce. To dowód na to, że nasza placówka stawia na wysoką jakość nauczania oraz wspiera rozwój talentów i zainteresowań uczniów. Na uwagę zasługuje fakt, iż ogólny wynik szkoły na tle województwa i całej Polski jest znacznie wyższy.
Sukcesy naszych uczniów w konkursie Galileo nie tylko budują naszą dumę, ale również inspirują innych uczniów do dążenia do osiągnięć i rozwijania swoich pasji. To także potwierdzenie, że nasza szkoła jest miejscem, gdzie każdy uczeń może rozwijać swoje talenty i osiągać swoje cele.
Gratulujemy naszym uczniom ich znakomitych osiągnięć i życzymy dalszych sukcesów na drodze edukacji i osobistego rozwoju. Jesteśmy przekonani, że to dopiero początek wielkiej drogi, która czeka na naszą społeczność edukacyjną.
W kategorii klas 2 wzięło udział 184 uczniów z całej Polski. Nasze reprezentantki, Dorota Lisowska i Wiktoria Usyk, obie z klasy 2a, zdobyły tym samym tytuł Laureatki, zajmując 9. miejsce. Ponadto czworo uczniów zdobyło dyplom wyróżnienia: Maria Kalbarczyk z klasy 2b zajęła 11. miejsce, Aleksandra Pelc z klasy 2a – 12. miejsce, Krystian Pilawski z klasy 2e oraz Wiktoria Bodnar z klasy 2a – 15. miejsce.