Międzynarodowy Dzień Teatru!

W tym roku  gali z okazji Dnia Teatru towarzyszyła premiera musicalu „Lalka” na motywach powieści Bolesława Prusa. Spektakl oparty na libretcie Wojciecha Kościelniaka, z tekstami piosenek Rafała Dziwisza, z zachwycającą muzyką Piotra Dziubka i porywającą choreografią Jarosława Stańka, w reżyserii Jerzego Jana Połońskiego, niezwykle przypadł nam do gustu.

 Znaleźliśmy się wśród widzów, którzy ulegli czarowi „IMAGINARIUM, czyli miejsca, w którym może spełnić się każde marzenie. Tu nawet prosty kupiec może stać się arystokratą i poślubić księżniczkę. Pytanie, ile będzie musiał za to zapłacić…” 

Premierze towarzyszyło otwarcie wystawy pt. „80-lecie Teatru im. Wandy Siemaszkowej – Arcydzieła”. Zaprezentowane zostały na niej fotografie ze spektakli, które realizowano na rzeszowskiej scenie, a kluczem do ich wyboru były prezentowane przez lata na deskach teatru arcydzieła literatury.

„Lalka” to jeden z najlepszych spektakli, które obejrzeliśmy w tym roku obok: „Don Kichote”, „Skrzypka na dachu”, „Marii Stuart”, „Sprawiedliwi. Historia rodziny Ulmów”, „Szalonych nożyczek”, „Kolacji dla głupca”.

My na czerwonym dywanie podczas obchodów 62. Międzynarodowego Dnia Teatru!